RetroLine

Galeria

AUTO D’EPOCA PADOVA 2015

 

1.    Włoska agencja Informacyjna ANSA

Tłumaczenie tego artykułu na język polski znajdziecie poniżej. Dziękujemy redakcji włoskiej agencji informacyjnej ANSA za docenienie prac wykonywanych w Retroline.
ansa_article

Źródło: ANSA, Copyright ANSA

W Polsce odradza się mit lat 60-tych i 70-tych o Fiacie 500

Specjaliści z firmy Retroline przywracają samochody do pierwotnego stanu. „Tworzymy klasyczne samochody” w taki sposób przedstawia się polska firma Retroline. To nie jest sprzeczność, ponieważ wspaniałe Fiaty 500, które rodzą się w warsztatach w Warszawie są samochodami do kolekcjonowania z włoską „datą urodzenia” i jak również włoskimi dokumentami, które potwierdzają ich przynależność do świata pojazdów klasycznych, także patrząc na ceny – coraz wyższe – za które są proponowane i przechodzą z rąk do rąk. Stan tych samochodów odpowiada nowym okazom prosto z fabryki.

Filozofia polskiej Retroline jest prosta: doprowadzić samochód sprzed prawie pół wieku do stanu pierwotnej świetności/doskonałości, przekraczając poziomy wykończenia i jakości w przypadku niektórych elementów Fiatów produkowanych pomiędzy rokiem 1957 a 1975. Tak więc, po całkowitym zdemontowaniu, każdy kawałek, który pojawia się w polskim atelier jest poddawany radykalnemu odrestaurowaniu i renowacji, najpierw pokrywany antykorozyjnym preparatem FERTAN, malowany lakierem NOVOL for Classic Car do oddania efektu „nitro” z tamtych czasów, a niektóre elementy pokrywane NFCC Polycoat Protect (specjalny zabieg antykorozyjny), by chronić obszary komory podwozia i silnika. Po zakończeniu „odrodzenia” podwozia specjaliści z Retroline przechodzą do montażu wnętrza przy użyciu paneli i akcesoriów oryginalnych bądź skonstruowanych dokładnie tak jak w oryginale, podobnie do odrestaurowania systemu elektryki. Nie trzeba dodawać, że dywaniki i siedzenia, które klient może wybrać spośród propozycji bardzo bliskich oryginałowi – dają pięćsetce wygląd samochodu z salonu z tamtych czasów. Dwucylindrowy silnik został poddany całkowitemu odnowieniu, aby miał takie same właściwości jak w oryginale. Jest jednak jedna różnica, w samochodach nie zauważa się typowego zapachu przegrzanego oleju

Bez sensu szukać ceny na stronie Retroline, a pytając ryzykuje się odpowiedź, że cena zostanie podana dopiero po wycenie konkretnego auta.

 

2.    Portal Fiat 500 nel mondo – popularny portal miłośników klasycznych 500-tek we Włoszech

Tłumaczenie tego artykułu na język polski znajdziecie poniżej. Cieszymy się, że osoby zajmujące się na co dzień 500-tkami we Włoszech tak entuzjastycznie odebrały wykonane przez nas samochody. Grazie!!
Fiat500nelmondo

Źródło: www.fiat500nelmondo.it, Copyright fiat500nelmondo.it

Chcecie starego Fiata 500 jak nowego, a nawet jeszcze lepszego?

To jest teraz możliwe dzięki Retroline, polskiej firmie, która jest w stanie zapewnić całkowicie odnowione Fiaty 500. Kto miał okazję zobaczyć te samochody był pod wrażeniem precyzji, z jaką przystąpiono do ich odrestaurowania. Kilka przykładów?
 
Każdy stary Fiat 500 jest poddawany całkowitej renowacji. Wszystkie elementy karoserii (razem z wnękami) są pokrywane antykorozyjnym preparatem FERTAN, a następnie malowaneśrodkami NOVOL for Classic Car (żeby oddać efekt „nitro”). Podwozie i komory silnika są następnie pokrywane NFCC Polycoat Protect (specjalny zabieg antykorozyjny). Po zakończeniu renowacji podwozia przechodzi się do montażu wnętrza przy użyciu paneli skonstruowanych dokładnie tak jak w oryginale – przy użyciu oryginalnych akcesoriów. Jakość i metody pracy są na najwyższym poziomie i przy zastosowaniu materiałów z tamtych czasów. Podobnie do odrestaurowania systemu elektryki używa się przewodów, wtyczek i gniazd jak w oryginalnych modelach. Zamawiający, w razie potrzeby, ma możliwość wyboru siedzenia i dywaników tak samo jak gdyby zdecydował się kupić nowego Fiat 500 u dealera. Oczywiście również silnik jest całkowicie odnowiony, przy użyciu albo oryginalnych części zamiennych albo części naprawionych, tak by miały takie same właściwości jak oryginalne.

Pytanie, które się nasuwa, jest zawsze takie samo: jaka jest cena tych Fiatów 500? W rzeczywistości nie istnieje lista, a jeśli zapytacie to otrzymacie odpowiedź, że „zależy”. Zależy od rodzaju renowacji, głównie od tego w jakim stanie jest przed odnowieniem – czy jest to np. stary Fiat 500 do zrobienia w zasadzie od podstaw.

W skrócie, dla wszystkich fanów starego Fiata 500, jest to ogromna pokusa, powiedziałoby się nie do opisania! Co o tym myślicie? Wierzycie?

Masz pytania?

KONTAKT

Napisz do nas wiadomość